Vyberte stránku

Pondělí

7:00 – 8:00 Zdravá záda&Core

Lekce zdravá záda vám pomůže zpevnit celé tělo, zvýšit flexibilitu a ohebnost, vyrovnat svalové dysbalance, zlepšit pohyblivost kloubů, odstranit bolesti zad a odbourat stres. Lekce není limitována věkem, pohlavím ani váhou. Cvičení je vhodné taktéž i pro ženy po porodu, seniory, sportovce s jednostranným zatížením nebo lidi se sedavým zaměstnáním.

(Jakub Jakoubek)

@Individual.Fitness

9:00 – 11:00 Storage technologie ve Windows serveru

Windows Server, to dávno není jen Active Directory, DNS a DHCP server nebo File Server. V posledních několika verzích jsou jeho součástí i pokročilé funkce řešící synchronní replikaci uložiště nebo softwareově definované uložiště. Pokud se o těchto technologiích chcete dozvědět více, přijďte na tuto přednášku.

(Lukáš Brázda, Gopas)

@HUB

13:00 – 15:00 Python pro všechno a pro všechny

Mnozí z Vás jste se s Pythonem setkali a někteří ho třeba i použili. Víte, že v Pythonu můžete pohodlně programovat malé počítače alá Arduino, psát jednoduché i složité skripty pro klasickou automatizaci práce, atp., programovat okenní klikací aplikace s GUI, které se stejným kódem poběží na Windows, Macu i LINUXu, vytvářet výkonné serverové části webových aplikací, ale také programovat ve webovém prohlížeči, pokud třeba nemáte rádi JavaScript ?

 Že můžete vytvářet multiplatformní hry s použitím výkonného a mocného herního enginu a neposlední řadě používat Python pro technické, vědecké výpočty a aplikace, pro které jste mnozí používali prostředí jako je MATLAB, MAPLE nebo MATHEMATICA ? A to vše s jedním elegantním, jednoduchým a univerzálním jazykem jako je Python a použitím volně šířených knihoven, tedy vše zdarma.

Pokud Vás zajímá jak to vypadá s Pythonem v dnešní době a jaké jsou jeho široké možnosti v praxi, přijďte na přednášku.

(Jan Vrbata, Gopas)

@HUB

15:30 – 17:30 O kávě

Chcete se dozvědět více o tom, jak se káva pěstuje, praží a jakým způsobem ji pro vás připravujeme? Přijďte na tuto přednášku a zpříjemněte si svůj den šálkem lahodné kávy.

(Jaroslav Rajoš, Starbucks)

@HUB

Úterý

7:30 – 8:30 Vinyasa jóga

Vinyasa Jóga je spojení dechu s plynulým pohybem, Jedná se o dynamický styl jógy, ale například oproti Power Józe klade větší důraz na dýchaní a na samou podstatu jógy. Jednotlivé pozice – asány jsou plynule spojovány – sestavou vinyásy a to vede k prohřátí svalů, posílení a protažení. Je zde kladen důraz na dechové techniky, které stahují tepovou frekvenci, zprostředkují soustředění a zklidnění mysli.

Cvičení přináší silné prokrvení, prokysličení a prohřátí celého organismu, s důrazem na hladké svalstvo, orgány, žlázy, rozdmýchává vnitřní energii těla a v konečném důsledku vede k celkové regeneraci organismu.

(Aneta Opletalová)

@Individual.Fitnessss

9:00 – 11:00 SAFe

Jak řídit agilní projekty a být agilní firma pomocí frameworku SAFe

Agilní řízení projektů není jen o tom, že děláme standupy a máme SCRUM Mastera. Cílem této přednášky je vysvětlit, že KAŽDÝ člen organizace, ano i VY, se musí aktivně podílet na agilním řízení projektu. Agilita totiž není jen „buzzword“, ale styl pracovní kultury, myšlení a návyků, které umožňují tolik potřebnou zpětnou vazbu pro zákazníka.

Na co se můžete těšit:

· Proč vést projekty/produkty agilně.

· Co je to Business Agilita a jak jí dosáhnout.

· Představení Scaled Agile Framework (SAFe).

· 7 klíčových agilních kompetencí organizace.

· Jak agilně plánovat velké projekty.

· Případové studie z velkých aplikací SAFe.

 

(Martin Popelák, Datascript )

@HUB

13:00 - 15:00 Bezpečnost infrastruktury na AWS

Prezentace je určena zájemcům kteří mají aktivní zkušenost s provozem a administrací infrastruktury na AWS a soustředí se na problematiku bezpečnosti. V krátkém souhrnu představíme základní elementy bezpečnosti na AWS a doporučené postupy a zaměříme se na techniky a vlastnosti služeb, které jsou pro problematiku bezpečnosti relevantní. Cílem je nastínit šíři problematiky a poskytnout orientační vodítka spíše než podat úplný a vyčerpávající přehled.

Budeme se věnovat zejména následujícím tématům:

· Princip sdílené odpovědnosti

· Fyzické zabezpečení infrastruktury AWS

· Bezpečnostní standardy garantované AWS

· Bezpečnost v IAM a Identity Federation

· Síťová bezpečnost, VPC endpoints, sledování provozu

· Vzdálený přístup – VPN a DirectConnect

· Bezpečnostní strategie DNS -Route 53

· Bezpečnost SQL a NoSQL databází

· Zabezpečení dat v CDN

· Šifrování v EBS, RedShift, S3 a Glacier

· Key Management System

· Logování, monitoring a audit v AWS

 

(Tomáš Jeníček, Datascript)

@HUB

15:30 – 17:30 Digiděti

Máte doma teenagera, kterého nemůžete dostat od počítače? Zvažujete, jestli povolit svému třeťákovi pořídit si Instagram? Máte pocit, že vaše batole rozumí technologiím více než vy? Místo chvil s rodinou Vaše dítě volí raději čas na telefonu? Co na tom vidí? Proč u toho tráví tolik času a není s přáteli? Seminář Digiděti Vám na tyto otázky odpoví, a nejenom na ně.

Na semináři se zaměříme na dětský online svět v jeho komplexnosti – od sociálních sítí, bezpečí na internetu přes vlivy mobilních technologií na proces učení, paměť a spánek. Podíváme se i na často opomíjené téma dětské sebereflexe a vývoje osobnosti v online prostředí. Pochopíte, co děti na internetu a sociálních sítích tak láká a proč jsou pro ně tak důležité. Řekneme si také několik praktických rad a přístupů, které mohou dialog mezi vámi a dětmi o internetu zjednodušit a pomoci Vám s nastavením rovnováhy online a offline světa pro vaše děti.

(Markéta Homolková, Radka Kůřilová, Replugme)

@HUB

Vstupné: 450 Kč

Středa

7:30 – 8:30 Fyzio kruháč

Je spojení více cviků (8-12) bez přestávky, avšak na různé svalové skupiny-pokud možno co nejvíc od sebe vzdálené (co největší zrychlení krvotoku v celém krevním oběhu).Základní interval je 30 sekund, po kterých následuje krátká, standardně 10-15 vteřinová, pauza na přesun na další stanoviště. Za 1 trénink se 1 “kruháč” projede 3-4x. Cviky na stanovištích jsou voleny tak, aby se po sobe vždy procvičovala jiná partie. Stejný kruhový trénink tak vedle sebe dokáží odjet profesionální sportovec i úplný začátečník – kruháče jsou náročné na kardiovaskulární systém (okysličování vašich svalů), jehož kapacitu má každý jedinec odlišnou. Náročnost si tak každý volí sám díky frekvenci vykonávání pohybu. Samozřejmě lze na intenzitě přidat i pomocí vyšších vah.

(David Fajkoš, Individual.Fitness)

@Individual.Fitness

9:00 – 17:30 Coderetreat

Zveme vás na jednodenní intenzivní cvičení zaměřené na podstaty vývoje software zvané Coderetreat. Vývojáři si zde procvičí psaní čistého kódu, psaní testů a spolupráci v párech. Cílem není něco dodat, ale zdokonalit své programátorské schopnosti. Nezáleží na jazyce ani na frameworku. Každý účastník může přijít s libovolným programovacím jazykem. Podmínkou je jen mít k dispozici notebook s vývojovým prostředím a schopnosti pouštět testy. Účastníci, tak mají příležitost rozšířit si své znalosti a získat nový pohled na vývoj software.

Průběh cvičení:

 

• Den je rozdělen do pěti až šesti programovacích session. Každá trvá 45 minut.

• V každé z nich se řeší stále stejná, jednoduchá úloha: Game of Life

• Důraz je kladen na čistotu kódu, TDD a pravidla jednoduchého návrhu.

• Programuje se v párech. Pro každou session máte jiného partnera.

• Po každé session smažete vytvořený kód.

• Pro pestrost je každá session omezena několika podmínkami.

 

(Jaroslav Holaň, Jakub Kočí, Software Craft)

@HUB

Čtvrtek

8:00 – 9:00 Funkční trénink

Je cvičení, které učí jedince ovládat tělo ve všech rovinách pohybu. Jedná se o trénink pohybů, ne svalů. Funkční trénink v základě vychází z pohybů běžného života, které jsou specifické širokým rozsahem pohybu, resp. jeho komplexností, a propojením práce více svalových skupin najednou za vlivu vnějších a i vnitřních podmínek (kolik podnětů, tolik odpovědí pohybového aparátu.) Základním cvičebním prostředkem je naše vlastní tělo (váha, výška, těžiště aj.). Dále jsou využívány jednoruční činky, kettlebell, švihadla, expandery, balanční plošiny, TRX, atletický žebřík aj.

Trénink je zaměřen na tvarování a zpevňování problémových partií jako břicho, stehna, zadek a také na komplexní posílení celého těla, zvýšení flexibility, a koordinaci.

(Adriana Nepustilová)

@Individual.Fitness

9:00 – 11:00 Proč spíme

Hlavním pilířem, na které stojí energie, je kvalitní spánek. Dnes jsou desítky procent lidí ve Střední Evropě ve stavu, který se dá nazvat spánkovou deprivací. Spíme méně, než naše tělo potřebuje. Nevědomky hrajeme špatnou hru s vlastním cirkadiánním rytmem. A co víc – často si na to, že se cítíme špatně, zvykneme a dochází tak k adaptaci na nízkou energii. Pak ji bereme jako běžný stav a něco, co nemáme důvod měnit.

Pojďme to změnit.

 

Podíváme se na to, jak vlastně spánek vypadá a co se během něj odehrává. Objevíme váš vlastní cirkadiánní rytmus bez nutnosti vyhodnocení v laboratoři. Upozorníme na nešvary, které se v rámci spánkové hygieny objevují. Představíme si řadu tipů, jak spát lépe i bez léků. A nakonec se podíváme na nejlepší technologie, které vám mohou se spánkem pomoci.

(Daniel Gamrot)

@HUB

12:00 – 14:00 Mindfulness

Rutina, spěch, multitasking, stres, málo času na všechno a následné přetížení. Tyhle scénáře všedních dní zná snad každý z nás. Ne každý se s tím však umí popasovat.

Mindfulness je typ mentálního tréninku, při kterém kultivujeme naši všímavost.

Pojďte si ve dvouhodinové ochutnávce vyzkoušet cvičení mindfulness a ztišit si své myšlenky.

(Michal Dvořák)

@HUB

14:30 – 16:30 Forbes story: O zdravé chůzi a obouvání

Přednášku O zdravé chůzi a obouvání si pro Vás připravil Lukáš Klimpera, ředitel a zakladatel společnosti Walk free, výrobce barefoot obuvi Ahinsa shoes. Lukáš vystudoval fyzioterapii a při své následné praxi shledal, že příčina většiny problémů u jeho pacientů začíná od nohou. Správné držení těla a zdravé fungování celého pohybového aparátu se totiž odvíjí od přirozené chůze. Jak si může každý z nás docela snadnou cestou zbavit bazálních zdravotních problémů a v čem všem nejčastěji chybujeme při výběru vhodné obuvi, se dozvíte na přednášce. Chybět nebudou názorné ukázky a prostor bude i pro případné dotazy.

 

(Lukáš Klimpera,Ahinsa shoes)

@HUB

Pátek

6:30 – 7:30 Pilakala jóga

PILAKALA JÓGA v sobě spojuje prvky pilates, kalanetiky a jógy.
Tato nová metoda cvičení a relaxace je vhodná úplně pro každého, jelikož při pravidelném cvičení můžete dosáhnout komplexního formování postavy, harmonizace, ozdravení těla a mysli.

(Petra Jančová)

@Individual.Fitness

9:00 – 11:00 Jak nakrmit mozek

· Chcete si udržet hlavu a tělo v kondici v digitální době?

· Vstáváte ráno unavení? Máte pocit, že jste málo efektivní?

· Jak souvisí emoce, stres a jídlo?

 

Na kurzu vám představím:

· Jak podpořit kognitivní procesy (učení a paměť) stravou, hlavou i spánkem.

· Poznáte normální superpotraviny.

· Jak jíst v kanceláři, home office a na cestách.

· Trpíte také emočním jezením?:-)

· Prozradím vám ty nejlepší ranní nakopávače a vyprošťováky.

· Potřebujete jednoduchý návod v souvislostech?

· Co vlastně jíst? Kde na nás v jídle číhá marketing a jak mu nepodlehnout?

· Kdo to v těle vlastně všechno řídí.

· Jak nabrat vítr do plachet.

(Štěpánka Vontrobová)

@HUB

Chcete být součástí MIXERU?

Dejte nám vědět

Martina Palacká

martina.palacka@tieto.com

Jana Ženčová

jana.zencova@tieto.com

Tieto Czech s.r.o.

28. října 3346/91
702 00 Ostrava
Česká republika

GPS: 49.8306841N, 18.2779021E